HU

ВИННИЙ ПІДВАЛ СІМ'Ї ШОШ

Контакти: Закарпатська обл., Берегівський район, с. Кідьош, вул. Ракоці, 52.
Тел.: +38 050 934 76 71, +38 068 406 09 04 E-mail: sasspince@gmail.com


Про сім’ю Шош

Виноробні традиції сім’ї Шош починаються ще з XVIII століття. Предки Карла Шоша, як по батьківській, так і по материнській лінії фамілії Бочкай, були визнаними виноградарями та виноробами.

Дідусь по материнській лінії, Шандор Бочкаі, був визнаним в краї старшим виноградарем. Четверо його братів також працювали виноградарями у власників берегівських винарень. Старші виноградарі, крім того, що працювали в місцевих виноробів, мали свої виноградники, які мали бути бездоганно доглянуті.

Дідусь по батьківській лінії, Карл Шош та батько теперішнього господаря також Карл Шош, все життя займалися виноградарством та виноробством.

Важливо знати, що на початку минулого століття в краї виноградарством та виноробством займалися професійно. Саме на цей період припала золота пора Берегівського Виноробного краю. Для догляду понад двох тисяч гектарів впорядкованих родючих виноградників щороку потрібно було щонайменше 14-15 тисяч працьовитих рук. Роботою найманих робітників, що працювали на виноградниках та в погребах, керували кваліфіковані майстри своєї справи – старші виноградарі.

Ще до радянських часів, сім’ї Шош та Бочкаі, що з’єдналися, володіли великими площами виноградників: до 10 гектарів, з року в рік покращували майстерність у розведені кращих столових і технічних сортів виноградної лози в основному європейських сортів та у виробництві неповторних технологій переробки винограду.

Сім’я Шош вже в 20-30-х роках минулого століття була справжньою сім’єю виноробів і володіла декількома винними пивницями у підніжжях Берегівської і Кідьошської гір. Після колективізації ці пивниці перейшли до державної власності. Тому, прийшлось побудувати винний погреб прямо на господарському обійсті.

Важливо також згадати, що батько та дідусь дружини Жужанни (її дівоче прізвище також Шош) Шандор Шош та Томаш Шош, також господарювали на своєму винограднику площею пів-гектара, аж до появи колективних господарств.

Теперішній господар винної пивниці, Карло Шош, разом з дружиною Жужикою, має двох одружених синів. Старший, Жолт, також став виноробом, доглядає власні виноградники, розробляє власні рецептурні вина, є членом Берегівського Лицарського Винного Ордену імені Святого Венцела. Одним із відоміших його рецептів – «Чорна Магія» є популярним вином серед туристів.

Молодший, Роберт, займається підприємницькою діяльністю та планує розширити коло своєї діяльності і виготовляти пристрої та посуд для переробки винограду і зберігання вина.

Карло Шош гордиться чотирма онуками. Старший з них – Крістіан, вже став послідовником сімейної справи. Отримавши диплом винороба-виноградаря у престижному університеті Угорщини, він застосовує на ділі набуті знання та поєднує їх із досвідом батька та дідуся і допомагає при догляді виноградників, переробці винограду та виготовленні вин, а також при підготовці до дегустацій та прийому гостей. Є й вина, які виготовленні Крістіаном власноруч, і вже здобули переможні дипломи на винних конкурсах – це вино Ріоліт, Зеніт та Нове Кохання.

Сім’я Шош рада щиро привітати тих, хто зайде до винної пивниці, пригостити своїми традиційними винами, щоб відвідувачі мали можливість на повторення приємних миттєвостей в стосунках людини з Богом через його посередника - ВИНО.

Продається
Догляд за виноградником площею 7,5 гектарів вимагає надзвичайно багато праці та часу, тому господар приймає гостей на дегустації вин за попереднім записом телефоном – за 2-3 дні наперед.
Закарпатська обл.
Берегівський район,
с. Кідьош, вул. Ракоці, 52.

Моб.: +38 050 934 76 71
+38 068 406 09 04
E-mail: sasspince@gmail.com
Як нас знайти