ВИННИЙ ПІДВАЛ СІМ'Ї ШОШ

Контакти: Закарпатська обл., Берегівський район, с. Кідьош, вул. Раковці, 52.
Тел.: +38 050 934 76 71 E-mail: sasspince@gmail.com

Прогулянка по виноградниках

Закарпаття – стародавній регіон виноградарства – це благодатний край у центрі Європи, з подарованим йому Богом унікальним кліматом та населений добрими і працьовитими людьми, які цінять плоди своєї праці, в душі яких мають місце основні цінності: сім’я, робота, Батьківщина, а також частинку душі кожного закарпатця займає виноградарство та виноробство.

І, тільки дякуючи людській спадщині, з покоління в покоління, передавались традиційні технології вирощування винограду та переробки його на вино, старовинні рецепти, ритуали та звичаї. Багато з них до сих пір використовуються саме приватними виноробами.

Виноробні традиції сім’ї Шош починаються ще з XVIII століття. Предки по батьківській, та материнській лінії фамілії Бочкай, були визнаними виноградарями та виноробами. Створення колгоспів на Закарпатті у 1947-48 рр. призвело до конфіскації виноградників, однак виявилося, що догляд виноградників потребує сумлінної праці кваліфікованих робітників, і було дозволено їх орендувати.

Моя сім’я одна з перших створила фермерське господарство і орендувала виноградник, а на тепер розширила його до 6,5 га, де вирощуються до 60 сортів винограду європейських сортів різних епох та різних за забарвленням.

Старовинні сорти: Рислінг Італійський, Шасла, Бакатор, Серемський Зелений, Трамінер, Фурмінт, Гарш Левелю, хрусткий Золодьоньдє, мускатний Чободьоньдє, Опорто (Португізер), Леанка, ароматний Карабурну.

Популярні, всесвітньо відомі сорти бургунського походження: Каберне, Мерло, Совіньйон.

Сорти та гібриди новітньої епохи: Іршаї Олівер, Мускат Оттонель, Мюллер-Тургау, Цвейгелт, пряний сорт Черсегі Фюсереш, Молдова, Ранній Магарач, Українка, Мускат Гамбурзький, вишуканий сорт Королева Виноградників, елегантна Королівська Леанка. І зовсім молоді сорти, Фаворит, Естер, Зеніт та Голубок.

А також, невелика площа засаджена сортами американського походження: Кардинал та гібридні: Ізабелла, Лідія, Делавер. Ці сорти не районовані, але користуються широким попитом у населення для вживання у свіжому виді, для приготування вина, соків, варення, а також для з декоративною метою.

Догляд за виноградником площею 6 гектарів вимагає надзвичайно багато праці та часу, тому господар приймає гостей на дегустації вин за попереднім записом телефоном – за 2-3 дні наперед.
Закарпатська обл.
Берегівський район,
с. Кідьош, вул. Раковці, 52.

Моб.: +38 050 934 76 71
E-mail: sasspince@gmail.com
Як нас знайти